Vícedenní poznávací zájezdy letecké

Prodloužený víkend v Londýně

termín: 4.-7.7.202

cena: 14.669,– na osobu

Program:

1. den: Odlet z Prahy do Londýna,okružní jízda Londýnem, transfer do hotelu, ubytování. Individuální volno nebo dle časových možností návštěva centra Londýna s průvodcem, nocleh.   

2. den: Snídaně v hotelu. Londýn – přesun metrem do blízkosti Hyde parku, celodenní pěší prohlídka centra města s průvodcem kolem Buckinghamského paláce, St. James parku k Westminsterskému opatství a majestátnímu Parlamentu s Big Benem. Dále třídou Whitehallkolem Downing Street na Trafalgarské náměstí, čtvrť Soho na Covent Garden ulice s nejrůznějšími kulturními podniky, puby i restauracemi pro náročné. Večer možnost procházky krásně nasvícenou pěší zónou přes Leicester square ke slavnéPiccadilly. Možnost fakultativně vstupenky na vyhlídkové oko London Eye i muzea voskových figurín Madame Tussauds. Individuální návrat do hotelu, individuální večerní program, nocleh.

3. den: Snídaně v hotelu. Londýn – přesun metrem do blízkosti katedrály sv. Pavla, celodenní pěší prohlídka centra města s průvodcem přes Millenium Bridge,Tate Gallery – galerie moderního umění na místě bývalé elektrárny, Globe – kopie alžbětinského divadla, Southwark Cathedral, London Bridge s vyhlídkou, Tower – původně královská rezidence a obávané vězení, dnes proslulá klenotnice a zbrojnice, nejslavnější londýnský most Tower Bridge, HMS Belfast – poslední křižník Royal Navy, přístavní doky upravené na obchodní a zábavní oblast St. Catherine´s Dock.Fakultativně možnost vstupenkyna nejvyšší budovu EvropymrakodrapThe Shard s vyhlídkou. Individuální návrat do hotelu, individuální večerní program, nocleh.
4. den:
 Snídaně v hotelu. Možnost individuálního programu pro nákupy a návštěvu památek. Dle letového řádu odjezd od hotelu na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:
Leteckou dopravu vč. tax a příplatků Praha-Londýn-Praha
• 3 noclehy v hotelu *** s anglickou snídaní, pokoje s příslušenstvím
• Transfery autobusem z/na letiště
Okružní jízdu Londýnem
• Služby průvodce po celou dobu zájezdu
• Zákonné pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

produkt: ck ČEDOK a.s.

Květinový ostrov Madeira

Termín: 11.-18.10.2024

Cena: 32.990,– na osobu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní

PROGRAM: 1. den – odlet z Prahy, přímý let. Přílet na Madeiru a transfer na hotel. Ubytování.
2. den – cesta do vnitrozemí ostrova, na náhorní plošinu Encumeada. Chůze překrásnou scenérií v přírodním parku Rabacal podél levád k vodopádu Risco a k jezírku Pětadvaceti pramenů. Odpoledne prohlídka malebného městečka Porto Moniz, kde jsou bizarní skaliska v moři, možnost koupání v lávových bazénech, nebo návštěva mořského akvária.
3. den – prohlídka hlavního města Funchalu. Květinový a rybí trh, hlavní třída s katedrálou Sé, kostel Sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, stará pevnost, tržnice Mercados dos Lavradores a další. Uvidíte sochy Sisi a místního slavného rodáka Ronalda. Odpoledne ochutnávka madeirského vína a volno.
4. den – výjezd do hor na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1.805 m). Pěší turistika přes dva vrcholy až na nejvyšší horu Pico Ruivo de Santana (1.862 m). Cestou úžasné výhledy. Na zpáteční cestě zastávka ve vesnici Santana – skanzen Casas del Colmos s tradičními domky se slaměnou střechou, zastávka v Porto de Cruz.
5. den – individuální volno nebo možnost procházky hlubokým vavřínovým lesem kolem levády Caldeirao Verde. Výhledy na malebné severní pobřeží ostrova. Zdatnější mohou pokračovat skrz několik tunelů do Caldeirao Inferno.
6. den – výjezd na Pico dos Barcelos nad hlavním městem Funchal, vyhlídka Eira do Serrado na okolní pohoří a vesnici jeptišek Curral das Freiras, ukryté v srdci Madeiry. Přejezd do části Monte nad Funchalem s kostelem, kde je pochovaný poslední rakouský císař Karel I. Habsburský. Návštěva Jardim Tropical Monte nebo možnost vyzkoušet známý sjezd v proutěných koších. Odpoledne zastávka u jednoho z nejvyšších útesů Evropy Cabo Girao, ze kterého je nádherný výhled.
7. den – výlet na romantické útesy Ponta de Sao Lorenco v nejvýchodnějším cípu ostrova, kde uvidíte rozeklané různobarevné skály vytvářející fantastickou kombinaci spolu s mořem a divokou přírodou. Dle počasí koupání na pláži Prainha nebo procházka podél některé z levád v okolí.
8. den – transfer na letiště, odlet do Prahy, přímý let.

Cena zahrnuje: leteckou dopravu z Prahy, 7 nocí se snídaní, průvodce, výlety

Doporučené Kapesné: 40 eur

7x večeře lze dokoupit za 3.150,–

Produkt: ck ROSLO České Budějovice , s.r.o. IČO 26087391