Vícedenní poznávací zájezdy autokarem

TOSKÁNSKO – CINQUE TERRE

Termíny: 23. – 28.8.2023

Cena: 7.790,– / os. ve dvoulůžkovém pokoji

 1. odjezd z Č. Budějovic, (Praha za příplatek 450,- Kč), ve večerních hodinách, noční přejezd do Itálie.
 2. den – slavná Pisa (UNESCO) – prohlédneme si Náměstí Zázraků, Dóm, Campo Santo a Baptistérium. Zájemci vystoupají na proslulou šikmou věž. Následuje středověká Lucca s mohutnými hradbami ukrývajícími historické centrum. Lucca nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí a galerií. Odpoledne po ubytování v Montecatini di Terme vyjedeme lanovkou (nebo možnost pěšího výstupu) do starobylého městečka Montecatini Alto, kde jsou nádherné výhledy.
 3. den – dopoledne prohlídka malebného středověkého městečka San Gimignano (UNESCO), které proslavily historické rodové věže, šafrán a víno Vernaccia. Městu se přezdívá Manhattan středověku. Odpoledne prohlídka středověkého gotického klenotu městečka Sienna (UNESCO), kde jsou uličky, kostely a paláce, náměstí Piazza del Campo, které je považováno za nejkrásnější v Itálii, díky tvaru mušle, dále navštívíme nádherný gotický dóm. Návrat na ubytování.
 4. den – celodenní návštěva Florencie (UNESCO) – města renesance s hlavním náměstím Piazza del Duomo a nádhernou dominantou – katedrála Santa Maria del Fiore nebo individuální prohlídky muzeí a galerií. Říká se, že až jedna třetina uměleckých pokladů Itálie se nachází právě ve florentských muzeích, galeriích a kostelech. Odpoledne procházka s výhledy. Návrat na ubytování.
  5. den – přejezd do oblasti malebných romantických vesniček nad mořem NP Cinque Terre (UNESCO). Z obce Levanto pojedeme vláčkem do Monterosso a dále půjdeme některý z úseků nádherné trasy, kde jsou krásné výhledy na romantické zátoky a městečka u moře a skalnaté pobřeží. Případně možnost celodenního koupání v městečku Levanto. Večer odjezd do ČR.
 5. den – návrat do Č. Budějovic v ranních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím,

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné, jízdné MHD cca 3,50 EUR, pobytovou taxu cca 3 EUR / pobyt, vstupné do NP Cinque Terre včetně vlaků cca 18,20 EUR, příplatek za polopenzi 700,- Kč, příplatek za jednolůžkový pokoj 800,- Kč.
Doporučená částka na vstupy cca 80 EUR.

Produkt: ck Roslo s.r.o. České Budějovice – IČO 26087391

KORUTANY … pro ty, komu učarovaly.

Termín: 10.-14.6.2023

Cena: 11.190,– / s. ve dvoulůžkovém pokoji

 1. odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Zastávka ve městě Spittal an der Drau, kde se podíváme k jedné z nejkrásnějších renesančních staveb v Korutanech – zámku Porcia, který se nachází v místním parku. Odpoledne vyjedeme kabinovou lanovkou až na impozantní vrchol Goldeck (2.142 m), odkud je panoramatický výhled. Přejezd na ubytování.
 2. den – výlet do NP Nockberge. Výjezd lanovkou v Innerkremsu do výšky 2.000 m. Krásné výhledy, poté jízda po panoramatické cestě Nockalmstrass s krásnými vyhlídkovými zastávkami. Koupání v termálních lázních Römerbad v Bad Kleinkirchheimu (cca 20 EUR / 3 hod.).
 3. den – výlet do soutěsky Raggaschlucht v údolí Mölltal. Procházka po dřevěných chodnících jednou z nejkrásnějších alpských skalních propastí s několika vodopády na řece Ragga. Dále pak procházka u nejvýše položeného korutanského jezera Weissensee s průzračnou vodou až do hloubky 6ti metrů.
 4. den – dopoledne možnost prohlídky hradu Hochosterwitz jednoho z největších v Evropě, který má 14 bašt a věží (s kartou sleva). Poté procházka v soutěsce Tscheppaschlucht s množstvím můstků upevněných ve skalách, odkud budete vidět vodopády a peřeje, které vytváří valící se voda. Přejezd k jedné z největších dřevěných rozhleden na světě Pyramidenkogel odkud jsou krásné výhledy na jezero Wörthersee a okolní hory.
  5. den – plavba lodí po Millstätter See. Přejezd do Katschbergu, výjezd lanovkou na vrchol Aineck (2.220 m). Krásné výhledy a lehká procházka. Odjezd do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu Kolmhof 4* s polopenzí formou bufetu, Korutanskou kartu – zdarma vstupy a lanovky, které jsou uvedeny v programu, služby průvodce.

Cena nazahrnuje: vstupné nad rámec Korutanské karty, cestovní pojištění, pobytovou taxu cca 3 EUR / osoba / noc.

Produkt: ck Roslo s.r.o. České Budějovice – IČO 26087391