Vícedenní poznávací zájezdy autokarem

TOSKÁNSKO – CINQUE TERRE

Termíny:   21.-26.8.2024        25.-30.9.2024

Cena: 8.490,– / os. ve dvoulůžkovém pokoji


1. odjezd z Č. Budějovic ve večerních hodinách, noční přejezd do Itálie

2.den – slavná Pisa (UNESCO) – prohlédneme si Náměstí Zázraků, Dóm, Campo Santo a Baptistérium. Zájemci vystoupají na proslulou šikmou věž. Následuje středověká Lucca s mohutnými hradbami ukrývajícími historické centrum. Lucca nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí a galerií. Odpoledne po ubytování v Montecatini di Terme vyjedeme lanovkou (nebo možnost pěšího výstupu) do starobylého městečka Montecatini Alto, kde jsou nádherné výhledy.

3.den – dopoledne prohlídka malebného středověkého městečka San Gimignano (UNESCO), které proslavily historické rodové věže, šafrán a víno Vernaccia. Městu se přezdívá Manhattan středověku. Odpoledne prohlídka středověkého gotického klenotu městečka Sienna (UNESCO), kde jsou uličky, kostely a paláce, náměstí Piazza del Campo, které je považováno za nejkrásnější v Itálii, díky tvaru mušle, dále navštívíme nádherný gotický dóm. Návrat na ubytování.

4. den – přejezd do oblasti malebných romantických vesniček nad mořem NP Cinque Terre (UNESCO). Z obce Levanto pojedeme vláčkem do Monterosso a dále půjdeme některý z úseků nádherné trasy, kde jsou krásné výhledy na romantické zátoky a městečka u moře a skalnaté pobřeží. Případně možnost celodenního koupání v městečku Levanto. Návrat na ubytování.


5. den – celodenní návštěva Florencie (UNESCO) – města renesance s hlavním náměstím Piazza del Duomo a nádhernou dominantou – katedrála Santa Maria del Fiore nebo individuální prohlídky muzeí a galerií. Říká se, že až jedna třetina uměleckých pokladů Itálie se nachází právě ve florentských muzeích, galeriích a kostelech. Večer odjezd do ČR.

6. den – návrat do Č. Budějovic v ranních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x snídani, služby průvodce

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné, jízdné MHD cca 3,50 EUR, pobytovou taxu cca 3 EUR / pobyt, vstupné do NP Cinque Terre včetně vlaků cca 18,20 EUR, příplatek za polopenzi 500,- Kč, příplatek za jednolůžkový pokoj 900,- Kč.
Doporučená částka na vstupy cca 80 EUR.

Produkt: ck Roslo s.r.o. České Budějovice – IČO 26087391

KRÁSY KORUTAN

Termín: 1.-5.6.2024

Cena: 11.690,– / os. ve dvoulůžkovém pokoji

  1. odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Výjezd lanovkou na vrchol Gerlitzen (1.911 m), odkud se naskýtají pěkné výhledy na jezero. Lehká turistika. Odpoledne odpočinek u malebného korutanského jezera Ossiacher See nebo možnost romantické plavby lodí po jezeře a návštěva hradu Landskron. Odjezd na ubytování.
  2. den – odjezd do Flattachu, kde vyjedeme lanovkou Mölltaler Gletcher až do výšky 2.800 m, odkud jsou krásné rozhledy na vrcholy NP Vysoké Taury. Možnost pěší turistiky nebo sjezd lanovkou zpět do údolí. Odpoledne přejezd do Mallnitzu, kde vyjedeme lanovkou Ankogel do výšky 2.620 m, pěší výstup na vyhlídku do výšky 2.700 m. Návrat na ubytování.
  3. den – odjezd k unikátním jeskyním Obir Tropsteinhöhlen. Přejezd k jedné z největších dřevěných rozhleden na světě Pyramidenkogel. Z výšky 100 metrů své návštěvníky potěší úžasným pohledem na panorama Alp a jezero Wörthersee. Prohlídka malebného městečka Maria Wörth nebo možnost koupání.
  4. den – výlet do NP Nockberge. Výjezd lanovkou z lázeňského městečka Bad Kleinkirchheim na Kaiserburg (2.055 m). Odtud nenáročný výstup na vrchol Wöllaner Nock (2.145 m) nebo návštěva lázní Sv. Kateřina (cca 20 EUR / 3 hod.). Odpoledne oblast Millstätter See a plavba po jezeře.
  5. den – prohlídka Gmündu (Starý a Nový zámek, příp. Muzeum Prosche). Přejezd do údolí Maltatal s množstvím úchvatných vodopádů. Výjezd autobusem vysokohorskou silnicí Malta Hochalmstrasse k obrovské přehradě Kölnbreinsperre, v nadmořské výšce 1.933 m s vyhlídkovou lávkou Airwalk, ze které si můžete užít dechberoucí výhledy do dvouset metrové hloubky. Výhledy na ledovce Tauernských Alp. Odjezd do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu 4* s polopenzí, Korutanskou kartu – zdarma vstupy a lanovky, které jsou uvedeny v programu, služby průvodce.

Cena nazahrnuje: vstupné nad rámec Korutanské karty, cestovní pojištění, pobytovou taxu cca 3 EUR / osoba / noc.

Produkt: ck Roslo s.r.o. České Budějovice – IČO 26087391

ČR – Kralický Sněžník – Dolní Morava – Litomyšl

Termín: 5.-8.9.2024

Cena: 5.670,– na osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Program:
1. den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Příjezd do přírodní rezervace toulovcovy Maštale, kde se nachází skalní město. Procházka kolem různých skalních útvarů a vyhlídek. Odpoledne návštěva zámku Nové Hrady s krásně udržovaným francouzským parkem a oborou daňků a jelenů. Odjezd na ubytování.
2. den – příjezd do areálu Dolní Morava, kde si budete moci vybrat, jak strávit den. Největšími atrakcemi jsou Stezka v oblacích (55 metrů vysoká vyhlídková konstrukce z roku 2015, Mamutí horská dráha, která je svou délkou přes 3 kilometry a 25 zatáčkami největší v ČR a Sky Bridge, který je zavěšený ve výšce až 95 metrů nad údolím a je se svými 721 m nejdelším visutým mostem pro pěší na světě. Buď budete moci strávit celý den v zábavním areálu nebo vyjedete lanovkou do nadmořské výšky 1.116 m, k horské chatě Slaměnka s restaurací Skalka a odtud se vydáte s průvodcem na okružní hřebenovou tůru na vrchol Kralického Sněžníku (1.424 m.n.m.) a zpět kolem pramene řeky Moravy údolím po proudu řeky k parkovišti (cca 20 km). Návrat na ubytování.
3. den – přejezd do Polska a celodenní návštěva přírodního parku Śnieżnicki Park Krajobrazowy, který navazuje na české Jeseníky. Procházka ke 23 m vysokému vodopátu Vilčky a výstup na známé poutní místo ke kostelu Panny Marie Sněžné pod vrcholem Góry Igliczne u vsi Miedzyórze. Návrat na ubytování.
4. den – prohlídka pohraničního města Králíky s nedalekým klášterem a procházka po okolních kopcích. Na cestě zpět zastávka v městě Litomyšl. Prohlídka historického centra města a renesančního zámku, který se dostal na seznam UNESCO. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje : dopravu , 3 noci s polopenzí, služby průvodce

Cena nezahrnuje : cestovní potištění, pobytovou taxu, vstupné, lanovky.

Produkt: ck Roslo s.r.o. České Budějovice – IČO 26087391

Krakov – Vielička – Osvětim

Termín 5.- 6. 10. 2024 – NÁSTUP TÁBOR !!!

Cena: 3.790,– na osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Program:

1. den – v nočních hodinách (po půlnoci) do Polska. Ráno exkurze do solných dolů Wieliczka (až 130 m hluboko, kaple, sochy, reliéfy – vše ze soli, UNESCO). Přejezd do Krakova (UNESCO) – prohlídka města – hlavní náměstí, tržnice Soukenice, sídlo polských králů – hrad Wawel, katedrála, nábřeží Visly a další. Fakultativně možnost plavby po Visle nebo návštěva židovské čtvrti. Nocleh.
2. den – exkurze do koncentračních táborů Osvětim a Březinka. V nočních hodinách návrat.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 noc se snídaní, služby průvodce, pojištění proti úpadku

Produkt: ck Roslo s.r.o. České Budějovice – IČO 26087391

Plavba z Děčína do Drážďan

Termín 25.-26.5. nebo 8.-9.6.2024 – NÁSTUP TÁBOR

Cena:4.290,– na osobu ve dvoulůžkovém pokoji


Program:
1. den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodních do Děčína. Romantická plavba lodí skalním kaňonem Českého Švýcarska, labskými zátokami přes Hřensko a Bad Schandau, pod pevností Königstein a Bastai. Proplujete historickou Pirnou a krajem vinic až do Drážďan. Odpoledne prohlídka města, možnost návštěvy komplexu Zwinger či jiných památek. Odjezd na ubytování.
2. den – prohlídka zámku Moritzburg, nejkrásnějšího vodního zámku v Sasku, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Poté přejezd do Míšně s hradním vrchem se zámkem Albrechtsburg a dómem Sv. Jana. Návštěva nejstarší porcelánky v Evropě. Odpoledne odjezd do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu, 1 noc s polopenzí, plavbu lodí s dvouchodovým obědem, služby průvodce, pojištění proti úpadku

Produkt: ck Roslo s.r.o. České Budějovice – IČO 26087391