Zájezdy pro 55+

KORFU A ALBANIE

Příjemný letecký pobytový zájezd s výlety s ubytováním na dvou místech v Albánii a na Korfu.

Ubytování: 8 nocí ve hotelu – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování: polopenze

Termín: 25.9. – 3.10.2022 na 7 nocí á 23.990,–

Cena zahrnuje: letenku z Prahy včetně všech tax, dopravu autobusem dle programu, pojištění proti úpadku, služby průvodce

Program:

1. DEN – Odlet z Prahy na Korfu. Dle času letu přejezd trajektem do Albánie. Ubytování.
2. DEN – Celodenní výlet do starobylého města GJIROKASTRA (UNESCO), rodiště bývalého diktátora Albánie, Envera Hoxhy, návštěva citadely s hodinovou věží, etnografického muzea, starého bazaru, či nádherné otomanské architektury okolních čtvrtí. Cestou zastávka u přírodní rezervace „MODRÉ OKO“, kde se podíváme na vyvěrající pramen křišťálové (pitné) vody z jeskyní přesahujících hloubku 72 metrů.
3. DEN – Největší archeologický areál v Albánii – BUTRINT (UNESCO). Procházka mezi zachovalými antickými objekty a nově vybudovaným špičkovým muzeem. Jedno z nejhezčích míst Albánské riviéry – KSAMIL – koupání v tyrkysové zátoce.
4. DEN – Trajekt zpět na Korfu, ubytování, pobyt u moře.
5. DEN – Celodenní výlet: Romantický ACHILLION – zámeček císařovny Sissi, přejezd na poloostrov KANÓNI s výhledem na Myší ostrov (Pontikonisi), klášter Vlacherna a přistávací dráhu korfského letiště umístěnou přímo u moře. Cestou do hlavního města Kerkyra zastávka u vykopávek starověkého města Korfu a římských lázní, procházka parkem MON REPOS. KERKYRA (UNESCO) – hlavní město ostrova s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Procházka centrem města okolo hlavních památek (Stará pevnost, Palác sv. Michala a Jiří, třída Liston, kostel sv. Spyridona). Individuální volno na nákupy nebo návštěvu památek.
6. DEN – Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativně: lodní výlet do městečka PARGA (významné město na řecké pevnině s benátskou pevninou) a na řecký ostrov PAXOS.
7. DEN – Severozápadní pobřeží ostrova – městečko SIDÁRI – krásně tvarované pískovcové skály, které dotvářejí kulisu plážím, známý Kanál lásky. Severovýchodní pobřeží ostrova – oblíbené turistické městečko KASSIOPI s malým přístavem. Cesta východním pobřežím ostrova a přejezd na západní pobřeží, návštěva likérky s ochutnávkou. PALEOKASTRITSA – jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. Vyhlídka BELLA VISTA považovaná za nejkrásnější na Korfu. Vyhlídka na ANGELÓKASTRO – zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím. Nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech.
8. DEN – Pobyt u moře.
9. DEN – Odlet z Korfu do Prahy.

Produkt: ck Quality Tours s.r.o. Praha – IČO 26122669